چگونه موتور برق گازی را سرویس کنیم ؟

[taq_review]

هنگامی که خرید یک موتور برق گازی یا ژنراتور گازسوز را انجام دادید طبیعتا پس از مدتی بهتر است دستگاه خود را سرویس موتور برق گازی را انجام دهید تا به عمر مفید دستگاه کمک کند و از خرابی های احتمالی جلوگیری کنید.

در این مطلب چند نکته را عنوان میکنیم تا به کمک آن ها بتوانید عمر و عملکرد موتور برق گازی خود را بیشتر کنید.

 

1.توان موتور برق گازی

 

به این نکته توجه داشته باشید که بهتر است از 85 درصد توان ژنراتور گازسوز خود استفاده کنید ،نه بیشتر.

 البته شما میتوانید از 100 درصد توان دستگاه خود استفاده کنید اما استفاده همیشگی از تمام توان ژنراتور گازی باعث کاهش عمر مفید آن میشود.

 

2.فیلتر و روغن

 

برای سرویس موتور برق گازی معمولا بعد از 35 ساعت کار نیاز به تعویض روغن است و دیگر نهایتا بعد از  50 ساعت کار حتما روغن دستگاه را تعویض کنید ، تا موتور بازدهی بیشتر و عمر طولانی تری داشته باشد.

فیلتر ها را نیز بهتر است که به‌موقع تعویض کنید زیرا فیلتر هوا و روغن از ورود ذرات و غبار جلوگیری می‌کنند و طبیعی است که پس از مدتی به دلیل پر شدن فضا نمی‌توانند عمل تصویه را به خوبی انجام دهند در نتیجه باعث آسیب رسیدن به موتور برق شما خواهد شد.

 

3.صبر کنید خنک شود

 

قبل از اینکه هر گونه سرویس موتور برق گازی یا ژنراتور گازسوز مانند تعویض روغن را انجام دهید صبر کنید تا دستگاه کاملا خنک شود و سپس اغلام مورد نظرتان را تعویض و راه اندازی کنید.

زیرا به‌طور مثال تعویض و ریختن روغن در زمانی که دستگاه داغ است باعث ایجاد گاز و آسیب رسیدن به موتور میشود.

 

 4.خروجی مناسب تعبیه کنید

 

اگر اتصالات خروجی برقتان قدیمی یا پوسیده شده است ، حتما هر چه سریع تر آن را تعویض کنید.

اتصالات و سیم های پوسیده و غیر ایمن خطر جدی برای جان شماست.

 

5.کپسول آتش نشانی

 

یک کپسول اتش نشانی با ظرفیت حداقل 5 کیلوگرم در نزدیکی موتور برق گازی خود نگه داری کنید .

 احتمال آتش سوزی در این نوع دستگاه‌ها بسیار نادر است ولی برای ایمنی بیشتر و کنترل اتفاقات غیر قابل پیش بینی که همیشه دلیل انسانی دارد نه دستگاهی بهتر است یک کپسول داشته باشید.

 

6.کابل کشی

 

 بعضی مواقع به دلیل صدای کارکرد موتور برق گازی نیاز به این است که این ژنراتور گازی را با فاصله‌ای بیشتری از محل استفاده قرار دهیم یا به دلایل دیگر نیاز به کابل کشی طولانی دارید.

در صورت انجام این کار حتما کابل ها و سیم ها را چک کنید که دارای قطر مناسب و کیفیتشان خوب باشند زیرا در مسیر طولانی ،هنگامی که جریان زیادی از  کابل‌ها عبور می‌کند باعث ایجاد گرما می‌شوند و ممکن است خطراتی را داشته باشند.

 

حتما نظرات و سوالات خود ما را خوشحال کنید ، مطمئن باشید در سریعترین زمان به سوالات شما پاسخ خواهیم داد.  

 

[taq_review]

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است