ژنراتور یا موتور برق های قدیمی مشکل ساز میشوند

ژنراتور یا موتور برق های قدیمی مشکل ساز میشوند

یک ژنراتور یا موتور برق چیزی شبیه به یک هواپیماست که باید همیشه به‌درستی کار کند پس اگر از کار بیافتد یا خراب باشد مشکلات بسیاری می‌تواند رخ دهد و مهم‌تر این‌که اگر هواپیما خراب در هنگام کار خراب شود شما نمی‌توانید مثل یک ماشین در کنار جاده بایستید و نقص فنی را برطرف کنید. دلیل شباهت این است که اگر ژنراتور یا موتور برق شما مشکل عملیاتی پیدا کندو بسته به اینکه چه مرکزی را دارد از لحاظ برق تأمین می‌کند می‌تواند پیامدهای جدی‌تری به دنبال داشته باشد.

ژنراتور یا موتور برق های قدیمی مشکل ساز میشوند

 

پس وقتی ژنراتور یا موتور برق شما عمرش طولانی می‌شود که محیط‌زیست نگهداری ژنراتور و موتور برق، نوع و سازنده آن تأثیر بیشتری بر کم شدن عمر دستگاه دارد، مصرف‌کنندگان شروع به ارزیابی گزینه‌های خود برای اینکه بتوانند برخی مواردی که می‌توانند را تعویض کنند تا ژنراتور یا موتور برقشان بیشتر عمر کند می‌کنند، اما اکثراً در بیشتر مواقع با مشکلاتی روبه‌رو می‌شوند همانند:

 

. پشتیبانی تولیدکنندگان اصلی به پایان رسیده است! این مورد اکثراً در مواقعی رخ می‌دهد که بیش از 10 الی 15 سال از عمر ژنراتور یا موتور برق گذشته باشد اما در این موارد شرکتی دیگر که وابسته به تولید کننده اصلی است توانایی تأمین نیاز شما را دارد ولی چون مورد شما به‌صورت نایاب است این تأمین‌کننده هزینه‌ی بسیار بالایی را از شما خواهد گرفت و اگر قسمت موردنیاز شما جزو قطعات اصلی باشد هزینه آن تقریباً به‌اندازه هزینه یک ژنراتور یا موتور برق جدید است!

 

. قطعات یدکی در دسترس نیست و یا نایاب شده است بعلاوه اینکه هزینه تعمیر بسیار بالا و خیلی وقت گیر خواهد بود.

 

. هزینه‌های نگهداری بعد از تعمیر واقعاً بالاست و احتمال شکست در تعمیر پس از مدتی بسیار زیاد است.

 

. ژنراتور یا موتوربرق دیگر نمی‌تواند جریان‌ها و فشارهای بالا را مثل قبل حمایت و تأمین کند.

 

 

در موارد دیگر شاید این نتیجه روشن باشد که تعمیر ژنراتور یا موتور برق هزینه کمتری نسبت به خرید داشته باشد اما باید این نکته را داشته باشید که ژنراتور یا موتور برق جدید مزیت‌ها و قابلیت‌های فراوانی را ارائه بدهد که اندک هزینه بیشتر نسبت به تعمیر دستگاه 10 ساله شما شود.

 

 

همانند سایر موارد تولید ژنراتور یا موتور برق ها نیز همواره در حال پیشرفت می‌باشند که اکنون به بهره برداری 95 درصد، کنترل از راه دور، اعلام تعویض به موقع روغن و فیلترها، طولانی شدن عمر موتور و آلترناتور استفاده بیشتر از تکنولوژی‌های الکترونیکی و کامپیوتر و… می‌توان اشاره کرد که دستگاه‌های قدیمی شاملش نمی‌شود.

 

و نکته بهتر اینکه ژنراتور یا موتور برق های جدید دارای کاور های صداگیر بسیار قوی و مصرف سوخت خیلی کمتری هستند که مزیت بسیار عالی نسبت به مدل‌های قدیمی این دستگاه‌ها است.

 

 

مجهز شده ژنراتور یا موتور برق های جدید به سیستم‌های صفحه‌نمایش کامپیوتری با قابلیت کنترل چند جانبه و اعلام‌های متفاوت و راه اندازی های خودکار بسیاری از هزینه‌های ناخواسته همچون عدم رسیدگی به موقع و یا دیر کرد در ارائه برق را کاهش می‌دهد و باعث راحتی بسیار زیاد کاربر شده تا حدی که کنترل آن از راه دور به‌سادگی قابل انجام است.

 

البته هر موقعیتی با دیگری تفاوت دارد و تمامی ژنراتور یا موتور برق های با عمر بالا دچار مشکل نیستند اما وقتی عمر دستگاه شما از 10 سال بگذرد شروع به نشان دادن نشانه‌هایی می‌کند که ناشی از عمر بالای دستگاه است و شما بهتر است هر چه سریع تر به فکر حل کردن مسئله انرژی الکتریکی باشید که بهتر است به موقع و زودتر از خرابی‌های شدید باشد.

 

می‌توانید برای این امر و خرید ژنراتور یا موتور برق از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است