مشاوره : 1353 385 0912 / 57 93 23 22 021

برچسب زدن اجزا تابلو برق

برچسب زدن اجزا تابلو برق

برچسب زدن اجزا تابلو برق

برچسب زدن اجزای تابلو برق باعث ذخیره وقت و جلوگیری از گمراهی می‌شود. شما با اطمینان می‌توانید تنها با یک کلید کنترل وسایل برقی منزل یا محل کار خود را داشته و ما در این مطلب سعی می‌کنیم چند راهنمایی کوچک و کاربردی را به شما پیشنهاد دهیم.

 

 

 

دانستن اینکه کدام فیوز و یا مثلاً کنتاکتور انرژی الکتریکی کدام قسمت از خانه یا محل کار را کنترل می‌کند کمکشایانی در مواقع اضطراری که برق رفته و هر چه سریع‌تر باید برق به شبکه داخلی برگردد می‌کند.

 

چند نکته ای که بهتر است هنگام برچسب زدن اجزا تابلو برق برای سازماندهی رعایت کنید تا در مواقع اضطراری راحت تر و بهینه عمل کنیم.

 

 

۱-عمل برچسب زدن اجزای تابلو برق را با یک همکار فنی انجام دهید و پس از برچسب هر کلید آن را به‌صورت عملی امتحان کنید به این صورت که یک نفر به منطقه ای که کلید کنترل می‌کند رفته مثلاً اتاق خواب و نفر دیگر کلید را قطع و وصل می‌کند تا بدانید برچسب زده‌شده برای قسمت مناسب زده‌شده است.

 

۲-برچسب‌هایی با رنگ‌های متفاوت بگیرید نه یک برچسب با یکرنگ، زیرا برای هر جز تابلو برق بهتر است از یکرنگ خاص استفاده کنید مثلاً رنگ آبی مخصوص کلید پذیرایی است. اگر برای تمام اجزا تابلو از یکرنگ استفاده کنید و بخواهید با نوشتن بر روی برچسب آن را دسته بندی کنید هیچ فرقی با برچسب نزدن ندارد.

 

۳-ابتدا تمام فیوزهای یا کلیدهای تابلو برق را به حالت خاموش درآورید سپس با روشن کردن هر قسمت جداگانه برچسب آن دسته را مشخص کنید مثلاً قرمز برای اتاق خواب و زیر دسته آن قرمز لامپ اتاق خواب است یعنی این قرمز مخصوص لامپ آن اتاق خواب است و روی برچسب می‌نویسیم لامپ و روی برچسب بعدی قرمز می‌نویسیم پریز یعنی این برچسب قرمز مخصوص پریز است.

 

۴-برخی موارد سیم کشی تابلو برق بسیار نامنظم است که شما نمی‌توانید بفهمید بعضی از کلیدها برای کجاست برای حل این مشکل می‌توانید با ما تماس بگیرید تا به شما کمک کنیم.

 

۵-بعضی مواقع ماشین لباسشویی‌ها، یخچال‌ها آب‌گرم‌کن‌ها و دستگاه‌هایی که توان و جریان بالایی دارند توسط چند کلید برقشان قطع و وصل می‌شود این امر در تابلو برق‌ها طبیعی است پس به یاد داشته باشید تا این نکته باعث گیجی شما نشود.

 

۶-اگر شما نمی‌خواهید بر روی برچسب‌ها بنویسید می‌توانید از روش شماره‌گذاری استفاده کنید که روشی مشابه همین روش است و با توجه به راحتی و اولویت خودتان می‌توانید یکی از این روش‌ها را انتخاب کنید.

 

پروسه برچسب زدن ممکن است پروسه زمان بری باشد اما قطعاً ارزشش را دارد زیرا بسیار در مواقع اضطراری به شما و یا تعمیرکار فنی کمک می‌کند تا سریع‌تر و مطمئن‌تر کار انجام شود و تبعات خطرناک برق‌گرفتگی، اتصالی که باعث آتش‌سوزی و غیره را در هنگام تعمیرات نادرست دارد را نداشته باشد.

جهت اطلاعات بیشتر و یا کمک در نصب و راه اندازی تابلو برق می‌توانید با ورکات صنعت تماس بگیرید.

 

تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۳۹۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − پنج =