مشاوره واتس آپ : 1353 385 0912 مشاوره تلفنی : 57 93 23 22 021

تولید انرژی توسط باد

توربین های انرژی بادی

توربین های انرژی بادی

در این مطلب شرح کوتاهی از انرژی بادی و اطلاعاتی در این حوزه در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم

انرژی بادی چیست؟

انرژی بادی استفاده از جریان باد که به‌وسیله آن توربین‌های بادی به حرکت درمی‌آیند و انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کنند.

 

 انرژی بادی یک جایگزین مناسب برای سوخت‌های فسیلی است که تجدید پذیر، فراوان، توزیع‌شده به‌صورت گسترده، پاک، هیچ‌گونه تولید و انتشار گازهای گلخانه‌ای در طول عملیات، بدون مصرف آب و قابل‌اجرا در زمین‌های کوچک است. این انرژی به مرتب تأثیر مخرب بسیار کمتری در مقابل دیگر انرژی‌های تجدید پذیر بر روی محیط‌زیست می‌گذارد.

 

مکان‌های بهره‌برداری از انرژی باد

زمین‌های بادی شامل بسیاری از توربین‌های بادی فردی می‌باشند که مستقیماً به شبکه انتقال توان الکتریکی متصل می‌باشد.

 

 انرژی بادی ساحلی (onshore) یکی از منابع انرژی الکتریکی گران است اما در هنگام مقایسه باانرژی سوخت‌های زغالی و گاز و هزینه‌های آن در بسیاری مواقع انرژی بادی بسیار ارزان‌تر است.

انرژی بادی دور از دریا (offshore) که بر روی زمین‌های بادخیز بناشده استوارتر و قوی‌تر است و تأثیر بصری خوبی دارد اما هزینه‌های نصب و راه‌اندازی و تعمیر و نگهداری بالایی دارد.

زمین‌های بادی کوچک در برخی مواقع می‌توانند انرژی الکتریکی تولیدشده را خارج از شبکه انرژی الکتریکی و به مکانی جدا از آن انتقال دهند.

 

چرا انرژی بادی؟

انرژی بادی، انرژی ارزشمندی را ارائه می‌دهد که سال‌به‌سال استوارتر می‌شود و در همین بازه‌های زمانی دارای تغییرات کم و ثبات قابل‌توجهی است و به همین دلیل تبدیل به یک منبع انرژی برق قابل‌اعتماد شده است.

پس می‌توان تولید انرژی برق توسط باد را افزایش داد و دیگر موارد تولید برق همانند روش‌های مرسوم کنونی را کاهش داد اما این امر نیاز به ارتقا شبکه‌های توزیع برق دارد.

 

در زمان کمبود باد

تکنیک‌های مدیریت انرژی همانند داشتن ظرفیت اضافی، توربین جغرافیایی توزیع، نیروگاه‌های برقی آبی، صادرات و واردات برق به نقاط مجاور، استفاده از استراتژی اتوماتیک و کاهش تقاضا می‌تواند در مواقعی که باد کم است سودمند واقع شود و بر این مشکل غلبه کند.

علاوه بر این پیش‌بینی وضع هوا می‌تواند به بهبود این شرایط کمک کند تا شبکه توزیع برق به‌درستی عمل نماید و دچار مشکل نشود.

 

میزان استفاده

از سال ۲۰۱۵ کشور دانمارک ۴۰ درصد از برق خود را به‌وسیله باد تولید می‌کند و حداقل ۸۳ کشور در جهان در حال استفاده از انرژی بادی برای تولید برق و استفاده از آن در شبکه‌های الکتریکی خود می‌باشند.

در سال ۲۰۱۴ میزان استفاده از انرژی بادی ۱۶ درصد گسترش یافت که به مقدار ۳۷۰ مگاوات می‌رسد، تولید انرژی بادی به‌طور سالانه نیز به‌سرعت در حال افزایش است و هم‌اکنون ۴ درصد از انرژی برق توسط باد و سیستم‌های آن تولید می‌شود که البته این مقدار در اتحادیه اروپا سالانه ۱۱٫۴ درصد می‌باشد.

 

 

تاریخ انتشار : 14 آگوست 2017

قبل از خرید بخوانید

دیزل ژنراتور چیست (همراه با عکس طرز کار اجزای آن)

کاربرانی که با دنیای برق کمتر آشنا هستند معمولا برایشان سوال است که دیزل ژنراتور چیست و طرز کار اجزای ان چگونه است ، که ما سعی کردیم با تهیه این مطلب به علاقه مندان این حوزه کمک کنیم دیزل ژنراتور چیست ؟ What Is Diesel Generator  دیزل ژنراتور ها در ایران معمولا و بین […]

ادامه مطلب

راهنمای انتخاب دیزل ژنراتور و موتور برق مناسب

آﯾﺎ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺣﺎل ﺑﻪ اﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮع ﻓﮑﺮ ﮐﺮده اﯾﺪ ﮐﻪ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﻣﯿﺘﻮاﻧﺴﺘﯿﺪ ﺑﺮق داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪ ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﺑﺮق ﻗﻄﻊ ﻣﯿﺸﻮد ؟ ﺧﺐ ژﻧﺮاﺗﻮر و ﻣﻮﺗﻮر ﺑﺮق ﻫﺎ ﻣﯿﺘﻮاﻧﻨﺪ اﯾﻦ ﮐﺎر را ﺑﺮاي ﺷﻤﺎ اﻧﺠﺎم دﻫﻨﺪ . اما بسیاری از مردم ﭘﺲ از ﻣﻮاﺟﻬﻪ ﺑﺎ ﻣﺸﮑﻞ ﻗﻄﻌﯽ ﺑﺮق، اﻗﺪام ﺑﻪ ﺧﺮﯾﺪ اﯾﻦ وﺳﯿﻠﻪ ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ . […]

ادامه مطلب

ژنراتور گازی چیست و چگونه کار می‌کند ؟ (همراه عکس قطعات)

  آیا تا به حال شده که بخواهید بدانید ژنراتور گازی چیست و اجزای آن چگونه کار میکنند تا برق تولید کنند ؟ حتما شما هم هنگام خرید مولد های گازسوز یکی از دغدغه هایتان کمبود اطلاعات راجع به موتور برق گازسوز و ژنراتور گازی بوده که دستگاه را کامل تشریح کند. خب جای درستی آمدید […]

ادامه مطلب

چگونگی کارکرد اینورتر (درایو) تکفاز به سه فاز

نیرو گاه های برق ، برق سه فاز را برای توزیع برق در در شبکه توزیع تولید می‌کنند اما تنها برق تکفاز را به خانه ها ، مزارع ، شرکت ها و کارگاه ها میدهند. همانطور که می‌دونید با استفاده از جریان تک فاز نمیتوان  موتورهای سه فاز را که معمولا بر اساس اسب بخار […]

ادامه مطلب

تعمیر و نگهداری موتور برق گازسوز

[taq_review] برای جلوگیری از خرابی ، تعمیر و نگهداری موتور برق گازسوز و بی برق ماندتان باید کمی به دستگاهی که خریده‌اید برسید. یک موتور برق گازسوز میتواند چندین دهه عمر کند، اما نیاز به نگهداری مناسب دارد . درست مانند یک انسان که برای سالم ماندن نیاز به ورزش و تغذیه خوب دارد. طبیعتا […]

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × چهار =

2

  1. مسلم گفت:

    سلام.متشکرم از اطلاعاتتون

    1. مدیر سایت گفت:

      سلام ، خواهش میکنم ، سلامت باشید