خانه هوشمند

خانه هوشمند
خانه هوشمند

خانه هوشمند سیستمی است که آسانی، امنیت، انرژی کم‌هزینه و راحتی را در اختیار صاحب‌خانه قرار می‌دهد و قابل‌اجرا برای تمامی افراد روی کره زمین را دارد.

 

خانه هوشمند چیست

خانه‌های هوشمند معمولاً به خانه‌ای گفته می‌شود که تمامی وسایل آن همچون لوازم‌خانگی، سیستم‌های گرمایش سرمایش، سیستم‌های تصویری، دستگاه‌های امنیتی و دوربین‌ها قادر به ارتباط با یکدیگر باشند و همچنین توانایی کنترل از راه دور از طریق اینترنت و تلفن در هرجایی از کره زمین چه در داخل منزل و چه خارج آن داشته باشند.

 

 

مزایا آن چیست

خانه‌های هوشمند مزایا زیادی را به ساکنان و خانه ارائه می‌دهند نمونه مشابه آن تکنولوژی کامپیوتر است که در ۳۰ سال اخیر همه جهان را به هم متصل کرده و باعث صرفه‌جویی در وقت، هزینه و زمان شده است.

 

بسیاری از خانه‌های کنونی این تکنولوژی را ندارند اما اگر این تکنولوژی استفاده شود باعث طول عمر و مقاوم شدن محصولات خانه نیز می‌شوید! به این صورت که شما قبل از خراب شدن میوه از آن باخبر می‌شوید و یا زمان سرویس لباسشویی را میدانید و موارد مشابه دیگر که باعث اثبات این گفته می‌شود.

 

 

تمامی وسایل باهم در ارتباط‌اند و در دسترس می‌باشند و همگی با تلفن‌های هوشمند و اینترنت سازگاری دارند پس درنتیجه تمامی محصولات نیز باهم در ارتباط‌اند این روند باعث می‌شود تا تمامی نیازهای یک خانواده به‌راحتی برآورده شود و تمامی کارها به‌صورت خودکار انجام شود، مزیت دیگر این‌که باعث می‌شود قیمت یک محصول در تمامی دنیا پایین و یکسان باشد و قیمت‌های مختلف از یک محصول مشابه و یا قیمت‌های رقابتی نیز وجود نداشته باشد.

 

شرکت اسمارت هوم در حال حاضر نرم‌افزاری را ارائه می‌دهد که به‌وسیله آن شما می‌توانید کنترل لوازم روشنایی خانه خود را بدون سیم از طریق گوشی هوشمند خو و یا کامپیوتر شخصی در دست داشته باشید.

این نرم‌افزار در حال پیشرفت می‌باشد و به‌زودی کاربران می‌توانند تمامی وسایل خود را با آن کنترل کنند.

 

 

موارد استفاده آن چیست؟

با ظهور این تکنولوژی در مصرف منابع کره زمین نیز صرفه‌جویی می‌شود به‌گونه‌ای که وسایل، لوازم و امور خانه‌ها همانند آبیاری باغچه‌ها، خاموشی و روشنایی، مصرف برق، زمان کار کردن وسایل الکترونیکی، مانیتورینگ دوربین‌ها و حتی پختن غذا را نیز می‌توان به‌صورت یکپارچه و کاملاً دقیق کنترل کرد.

 

چون این سیستم را می‌توان از هر جای دنیا کنترل کرد شما می‌توانید هر کاری که لازم است را دور از خانه انجام دهید به‌طور مثال هنگامی‌که نزدیک رسیدن به خانه هستید می‌توانید خانه خود را به میزانی که می‌خواهید سرد یا گرم‌کنید، غذای خود را بگذارید تا گرم شود، فیلم یا موسیقی موردعلاقه خود را آماده برای پخش‌کنید، وان حمام را پرکنید جهت ریلکس کردن و استحمام و بسیاری موارد دیگر.

 

 

نگاهی به آینده

خانه هوشمند تکنولوژی است که در حال پیشرفت است و قطعاً روزی تمام جهان را فرا خواهد گرفت زیرا هم‌اکنون نشانه‌های آن قابل‌مشاهده است که تمام دنیا رو به الکترونیکی شدن می‌رود نمونه‌های آن بانک‌ها، خریدوفروش‌ها، بازی‌ها، کسب‌وکارها، آموزش‌ها و … است

 

ارزش سهام جهانی خانه‌های هوشمند 5/5 بیلیون دلار در سال ۲۰۱۵ بده است که تا سال ۲۰۲ به 10 بیلیون دلار خواهد رسید.

 

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است