مشاوره واتس آپ : 1353 385 0912 مشاوره تلفنی : 57 93 23 22 021

خودرو های الکتریکی

خودرو برقی ورکات صنعت

خودرو برقی ورکات صنعت

خودرو های الکتریکی

امروزه در نقاط پیشرفته دنیا، بیوتکنولوژی دارد جایگزین همه‌چیز می‌شود و در زمینه موتور ها و ماشین ها رو به بیو دیزل قدم برداشته است.

در جبهه لوازم الکتریکی همه چیز بسیار پیشرفت کرده است، امروزه خودرو های متعدد الکتریکی وجود دارد که بسیاری از آن‌ها شیک و اسپرت هستند، به‌طور مثال خودرو Tesla مدل s ارائه‌ای از سرعت و کیفیت را داشته است.

این‌یک دوره رنسانس برای انرژی برق است که در آن از تولید برق توسط زغال سنگ به تولید برق توسط انرژی های تجدید پذیر در حال بهبود است! جالب است نه؟ یک جهان را در نظر بگیرید که در آن برق پاک همه جا را تسخیر کرده است.

 

پس این رویکرد یعنی ما واقعاً برنامه جالبی برای مدیریت انرژی. کنترل بر روی زمین‌داریم.

این برنامه می‌تواند رقابت شدید بازار سوخت و تغییرات اساسی در وضعیت کشورها را بشکند زیرا دیگر تنها سوخت‌های فسیلی برای تولید انرژی لازم نیست، مثلاً روغن‌هایی که از گیاهان خشک مانند سویا و نخل حاصل می‌شود را می‌توان برای تولید سوخت بیو دیزل استفاده کرد، البته با توجه به این که نیاز به زمین‌های کشاورزی بسیار گسترده است این رویکرد نیز زیاد به‌صرفه نیست.

اما خداوند بی‌نهایت نعمت در زمین قرار داده است مثلاً از طریق جلبک‌ها نیز می‌توان تولید سوخت کرد! درست است که این امر بسیار سخت است اما این‌ها نشانه‌هایی هستند که نشان می‌دهد می‌توان از سوخت‌های بهتری برای تولید انرژی استفاده کرد و این امر حتماً محقق خواهد شد.

 

نگاهی به اعداد و ارقام

 اعداد و نمودارها بر ضد تولید سوخت‌های بیودیزل است زیرا به‌طور مثال یک خودرو خانواده را در نظر بگیرید این خودرو اگر در هر ۱۰۰ کیلومتر ۴ لیتر بیودیزل بسوزاند در سال چیزی حدود ۲۰۰۰۰ کیلومتر و معادل ۷۵۷ لیتر بیودیزل مصرف کرده که برای تولید این مقدار سوخت نزدیک به ۱ هکتار (۰٫۸ هکتار) زمین کشاورزی نیاز است و هزینه‌ای بین ۳۰۰ تا ۲۶۰۰ دلار در هر بشکه دارد اما همین مقدار مسافت را می‌توان با ۴۰ تا ۸۰ دلار برای هر بشکه تولید کرد و پیمود.

برق پاک

 برق پاک یک سر و گردن از بقیه انرژی ها بالاتر است. یک خودرو تسلا اس را در نظر بگیرید برای هر ۸۰ کیلومتر نیاز به ۲۸ کیلو وات انرژی دارد، اگر این انرژی را بخواهیم از طریق صفحه‌های خورشیدی تأمین کنیم با یک هکتار زمین کشاورزی که پر از صفحات خورشیدی است می‌توان ۱۳۶ خودرو مینی تسلا را ۸۰ کیلومتر راه برد! درحالی‌که با سوخت بیودیزل فقط انرژی ۷۰ خودرو را می‌توان تأمین کرد.

 

آژانس بین‌المللی انرژی تا سال ۲۰۳۵ پیش‌بینی می‌کند که ۱٫۷ میلیارد خودرو در جاده ها وجود داشته باشد. اگر این‌همه توسط سوخت زیستی طراحی‌شده باشد، ما باید ۳٫۴ میلیارد هکتار زمین‌های زراعی را برای تولید سوخت زیستی اختصاص دهیم و حتی اگر بتوانیم بر بسیاری از چالش‌های مرتبط با افزایش تولید بیودیزل جلبک غلبه کنیم، ما نیاز به ۲۴٫۳ میلیون هکتار فضا داریم.

 

اما برای وسایل نقلیه الکتریکی، فقط ۱۶ تا ۱۷ میلیون هکتار کافی است و ما نیازی به رقابت با تولید مواد غذایی نداریم صفحات خورشیدی در بیابان‌ها و مناطق خشک، با آسمان‌های همیشه صاف، جایی که محصولات رشد نمی‌کنند، بیشترین بازدهی رادارند.

 

تاریخ انتشار : 23 جولای 2017

قبل از خرید بخوانید

دیزل ژنراتور چیست (همراه با عکس طرز کار اجزای آن)

کاربرانی که با دنیای برق کمتر آشنا هستند معمولا برایشان سوال است که دیزل ژنراتور چیست و طرز کار اجزای ان چگونه است ، که ما سعی کردیم با تهیه این مطلب به علاقه مندان این حوزه کمک کنیم دیزل ژنراتور چیست ؟ What Is Diesel Generator  دیزل ژنراتور ها در ایران معمولا و بین […]

ادامه مطلب

راهنمای انتخاب دیزل ژنراتور و موتور برق مناسب

آﯾﺎ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺣﺎل ﺑﻪ اﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮع ﻓﮑﺮ ﮐﺮده اﯾﺪ ﮐﻪ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﻣﯿﺘﻮاﻧﺴﺘﯿﺪ ﺑﺮق داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪ ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﺑﺮق ﻗﻄﻊ ﻣﯿﺸﻮد ؟ ﺧﺐ ژﻧﺮاﺗﻮر و ﻣﻮﺗﻮر ﺑﺮق ﻫﺎ ﻣﯿﺘﻮاﻧﻨﺪ اﯾﻦ ﮐﺎر را ﺑﺮاي ﺷﻤﺎ اﻧﺠﺎم دﻫﻨﺪ . اما بسیاری از مردم ﭘﺲ از ﻣﻮاﺟﻬﻪ ﺑﺎ ﻣﺸﮑﻞ ﻗﻄﻌﯽ ﺑﺮق، اﻗﺪام ﺑﻪ ﺧﺮﯾﺪ اﯾﻦ وﺳﯿﻠﻪ ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ . […]

ادامه مطلب

ژنراتور گازی چیست و چگونه کار می‌کند ؟ (همراه عکس قطعات)

  آیا تا به حال شده که بخواهید بدانید ژنراتور گازی چیست و اجزای آن چگونه کار میکنند تا برق تولید کنند ؟ حتما شما هم هنگام خرید مولد های گازسوز یکی از دغدغه هایتان کمبود اطلاعات راجع به موتور برق گازسوز و ژنراتور گازی بوده که دستگاه را کامل تشریح کند. خب جای درستی آمدید […]

ادامه مطلب

چگونگی کارکرد اینورتر (درایو) تکفاز به سه فاز

نیرو گاه های برق ، برق سه فاز را برای توزیع برق در در شبکه توزیع تولید می‌کنند اما تنها برق تکفاز را به خانه ها ، مزارع ، شرکت ها و کارگاه ها میدهند. همانطور که می‌دونید با استفاده از جریان تک فاز نمیتوان  موتورهای سه فاز را که معمولا بر اساس اسب بخار […]

ادامه مطلب

تعمیر و نگهداری موتور برق گازسوز

[taq_review] برای جلوگیری از خرابی ، تعمیر و نگهداری موتور برق گازسوز و بی برق ماندتان باید کمی به دستگاهی که خریده‌اید برسید. یک موتور برق گازسوز میتواند چندین دهه عمر کند، اما نیاز به نگهداری مناسب دارد . درست مانند یک انسان که برای سالم ماندن نیاز به ورزش و تغذیه خوب دارد. طبیعتا […]

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 18 =