دستگاه اعلام حریق الکترونیکی

دستگاه اعلام حریق الکترونیکی
دستگاه اعلام حریق الکترونیکی

حریق اتفاقی ناخوشایند و بسیار آسیب‌زننده است، آتش‌سوزی‌های بزرگ معمولاً شروعی بسیار کوچک دارند اما ویرانی‌های بسیار زیان باری را به‌جای می‌گذارند.

داشتن یک سیستم اعلام حریق الکترونیکی می‌تواند بسیاری از این خسارات جانی و مالی را کاهش دهد و بهبود بخشد و یا حتی از انجام آن‌ها جلوگیری کند.

 

دستگاه اعلام حریق الکترونیکی

دلیلی خوب برای ایمنی

اعلام زودهنگام حریق در هنگام شروع آتش‌سوزی توسط دستگاه‌ اعلام حریق الکترونیکی باعث داشتن فرصت برای ترک به‌موقع محل و تخلیه آن باعث جلوگیری از خسارات جانی دل‌خراش انسان‌ها می‌شود.

 

بر اساس آمارهای رسمی سازمان ایمنی و آتش‌نشانی در 63% از آتش‌سوزی‌ها اعلانات دستگاه‌های اعلام حریق کمک به گزارش سریع‌تر به آتش‌نشانی و حضور نیروهای امداد گردیده و از هر 5 نفر 4 نفر به کمک اعلام به‌موقع این دستگاه‌ها توانسته‌اند به‌موقع محل حادثه را ترک کنند.

 

چه چیزی باعث می‌شود دستگاه اعلام حریق الکترونیکی بهترین شود

دستگاه اعلام حریقی که متشکل از زنگ اعلام آتش‌سوزی از طریق حس‌گر دود و آشکارساز فتوالکتریک باشد بهترین ترکیب برای یک دستگاه اعلام آتش‌سوزی است زیرا حس‌گر دود، دودهای ناشی از ابتدای آتش‌سوزی را تشخیص داده و حس‌گر فتوالکتریک شعله‌های آتش را تشخیص می‌دهد.

 

نصب یکی از این حس‌گرها در تمامی خانه ازجمله اتاق‌خواب‌ها، حمام، فضای سالن‌ها، حال و پذیرایی، پله‌ها و فضاهای رفت آمد و فضای حیاط و بیرون خانه برای بالا بردن سطح ایمنی توصیه می‌شود.

 

انواع دستگاه اعلام حریق الکترونیکی

 

اعلام حریق معمولی

مارک‌های متنوعی در محدوده قیمت‌های پایین وجود دارد که این نوع اعلام حریق‌ها را که فقط حس‌گر تشخیص دود ضعیفی دارد را تولید می‌کنند که به 2 صورت کارکرد با باتری کار و یا سیم‌کشی کردن می‌توانید استفاده کنید.

 

اعلام حریق بی‌سیم

مدل‌های بی‌سیم قابلیت نصب و راه‌اندازی راحت را دارا هستند و بدون استفاده از سیم و با کمک امواج رادیوی حریق را اعلام می‌کند.

 

اعلام حریق وای فای

دستگاه اعلام حریق الکترونیکی دارای وای فای که محافظت در برابر دود و کربن مونواکسید را انجام می‌دهد قابلیت اتصال به گوشی‌هایی با سیستم‌عامل آیفون، اندروید و ویندوز فون را دارد که توانایی اعلام خودکار تعویض باتری، زنگ اعلام با صدای انسانی و زمانی که سطح کربن مونواکسید افزایش یابد نور زردرنگی را پخش کرده تا باعث اعلام حریق و یا مشکلی مشابه حریق می‌شود.

 

اعلام حریق آشکارساز دود و مونواکسید کربن

این دستگاه مناسب برای جاهایی است که افراد از شومینه و یا بخاری‌های بی دودکش استفاده می‌کنند و باعث می‌شود تا هنگامی‌که گازهای بی‌بو در محیط شروع به افزایش کرد اعلام‌خطر کند و در مواقعی که گازها تجمع زیادی دارند و یا دودی ناشی از حریق وجود دارد اعلام حریق و حادثه را انجام می‌دهد.

 

اعلام حریق برای کودکان

این دستگاه اعلام حریق الکترونیکی برای اتاق کودکان با شکل‌ها و رنگ‌های جالب و کودکانه تهیه‌شده است و حساسیت قابل تنظیمی دارد که می‌تواند آن را بالا برد و نوع زنگ آن نیز با طوری طراحی‌شده است که باعث ترس کودکان نشود.

 

 

 

 

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است