مشاوره واتس آپ : 1353 385 0912 مشاوره تلفنی : 57 93 23 22 021

دستگاه اعلام حریق الکترونیکی

دستگاه اعلام حریق الکترونیکی

دستگاه اعلام حریق الکترونیکی

حریق اتفاقی ناخوشایند و بسیار آسیب‌زننده است، آتش‌سوزی‌های بزرگ معمولاً شروعی بسیار کوچک دارند اما ویرانی‌های بسیار زیان باری را به‌جای می‌گذارند.

داشتن یک سیستم اعلام حریق الکترونیکی می‌تواند بسیاری از این خسارات جانی و مالی را کاهش دهد و بهبود بخشد و یا حتی از انجام آن‌ها جلوگیری کند.

 

دستگاه اعلام حریق الکترونیکی

دلیلی خوب برای ایمنی

اعلام زودهنگام حریق در هنگام شروع آتش‌سوزی توسط دستگاه‌ اعلام حریق الکترونیکی باعث داشتن فرصت برای ترک به‌موقع محل و تخلیه آن باعث جلوگیری از خسارات جانی دل‌خراش انسان‌ها می‌شود.

 

بر اساس آمارهای رسمی سازمان ایمنی و آتش‌نشانی در ۶۳% از آتش‌سوزی‌ها اعلانات دستگاه‌های اعلام حریق کمک به گزارش سریع‌تر به آتش‌نشانی و حضور نیروهای امداد گردیده و از هر ۵ نفر ۴ نفر به کمک اعلام به‌موقع این دستگاه‌ها توانسته‌اند به‌موقع محل حادثه را ترک کنند.

 

چه چیزی باعث می‌شود دستگاه اعلام حریق الکترونیکی بهترین شود

دستگاه اعلام حریقی که متشکل از زنگ اعلام آتش‌سوزی از طریق حس‌گر دود و آشکارساز فتوالکتریک باشد بهترین ترکیب برای یک دستگاه اعلام آتش‌سوزی است زیرا حس‌گر دود، دودهای ناشی از ابتدای آتش‌سوزی را تشخیص داده و حس‌گر فتوالکتریک شعله‌های آتش را تشخیص می‌دهد.

 

نصب یکی از این حس‌گرها در تمامی خانه ازجمله اتاق‌خواب‌ها، حمام، فضای سالن‌ها، حال و پذیرایی، پله‌ها و فضاهای رفت آمد و فضای حیاط و بیرون خانه برای بالا بردن سطح ایمنی توصیه می‌شود.

 

انواع دستگاه اعلام حریق الکترونیکی

 

اعلام حریق معمولی

مارک‌های متنوعی در محدوده قیمت‌های پایین وجود دارد که این نوع اعلام حریق‌ها را که فقط حس‌گر تشخیص دود ضعیفی دارد را تولید می‌کنند که به ۲ صورت کارکرد با باتری کار و یا سیم‌کشی کردن می‌توانید استفاده کنید.

 

اعلام حریق بی‌سیم

مدل‌های بی‌سیم قابلیت نصب و راه‌اندازی راحت را دارا هستند و بدون استفاده از سیم و با کمک امواج رادیوی حریق را اعلام می‌کند.

 

اعلام حریق وای فای

دستگاه اعلام حریق الکترونیکی دارای وای فای که محافظت در برابر دود و کربن مونواکسید را انجام می‌دهد قابلیت اتصال به گوشی‌هایی با سیستم‌عامل آیفون، اندروید و ویندوز فون را دارد که توانایی اعلام خودکار تعویض باتری، زنگ اعلام با صدای انسانی و زمانی که سطح کربن مونواکسید افزایش یابد نور زردرنگی را پخش کرده تا باعث اعلام حریق و یا مشکلی مشابه حریق می‌شود.

 

اعلام حریق آشکارساز دود و مونواکسید کربن

این دستگاه مناسب برای جاهایی است که افراد از شومینه و یا بخاری‌های بی دودکش استفاده می‌کنند و باعث می‌شود تا هنگامی‌که گازهای بی‌بو در محیط شروع به افزایش کرد اعلام‌خطر کند و در مواقعی که گازها تجمع زیادی دارند و یا دودی ناشی از حریق وجود دارد اعلام حریق و حادثه را انجام می‌دهد.

 

اعلام حریق برای کودکان

این دستگاه اعلام حریق الکترونیکی برای اتاق کودکان با شکل‌ها و رنگ‌های جالب و کودکانه تهیه‌شده است و حساسیت قابل تنظیمی دارد که می‌تواند آن را بالا برد و نوع زنگ آن نیز با طوری طراحی‌شده است که باعث ترس کودکان نشود.

 

 

 

 

تاریخ انتشار : 14 آگوست 2017

قبل از خرید بخوانید

دیزل ژنراتور چیست (همراه با عکس طرز کار اجزای آن)

کاربرانی که با دنیای برق کمتر آشنا هستند معمولا برایشان سوال است که دیزل ژنراتور چیست و طرز کار اجزای ان چگونه است ، که ما سعی کردیم با تهیه این مطلب به علاقه مندان این حوزه کمک کنیم دیزل ژنراتور چیست ؟ What Is Diesel Generator  دیزل ژنراتور ها در ایران معمولا و بین […]

ادامه مطلب

راهنمای انتخاب دیزل ژنراتور و موتور برق مناسب

آﯾﺎ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺣﺎل ﺑﻪ اﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮع ﻓﮑﺮ ﮐﺮده اﯾﺪ ﮐﻪ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﻣﯿﺘﻮاﻧﺴﺘﯿﺪ ﺑﺮق داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪ ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﺑﺮق ﻗﻄﻊ ﻣﯿﺸﻮد ؟ ﺧﺐ ژﻧﺮاﺗﻮر و ﻣﻮﺗﻮر ﺑﺮق ﻫﺎ ﻣﯿﺘﻮاﻧﻨﺪ اﯾﻦ ﮐﺎر را ﺑﺮاي ﺷﻤﺎ اﻧﺠﺎم دﻫﻨﺪ . اما بسیاری از مردم ﭘﺲ از ﻣﻮاﺟﻬﻪ ﺑﺎ ﻣﺸﮑﻞ ﻗﻄﻌﯽ ﺑﺮق، اﻗﺪام ﺑﻪ ﺧﺮﯾﺪ اﯾﻦ وﺳﯿﻠﻪ ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ . […]

ادامه مطلب

ژنراتور گازی چیست و چگونه کار می‌کند ؟ (همراه عکس قطعات)

  آیا تا به حال شده که بخواهید بدانید ژنراتور گازی چیست و اجزای آن چگونه کار میکنند تا برق تولید کنند ؟ حتما شما هم هنگام خرید مولد های گازسوز یکی از دغدغه هایتان کمبود اطلاعات راجع به موتور برق گازسوز و ژنراتور گازی بوده که دستگاه را کامل تشریح کند. خب جای درستی آمدید […]

ادامه مطلب

چگونگی کارکرد اینورتر (درایو) تکفاز به سه فاز

نیرو گاه های برق ، برق سه فاز را برای توزیع برق در در شبکه توزیع تولید می‌کنند اما تنها برق تکفاز را به خانه ها ، مزارع ، شرکت ها و کارگاه ها میدهند. همانطور که می‌دونید با استفاده از جریان تک فاز نمیتوان  موتورهای سه فاز را که معمولا بر اساس اسب بخار […]

ادامه مطلب

تعمیر و نگهداری موتور برق گازسوز

[taq_review] برای جلوگیری از خرابی ، تعمیر و نگهداری موتور برق گازسوز و بی برق ماندتان باید کمی به دستگاهی که خریده‌اید برسید. یک موتور برق گازسوز میتواند چندین دهه عمر کند، اما نیاز به نگهداری مناسب دارد . درست مانند یک انسان که برای سالم ماندن نیاز به ورزش و تغذیه خوب دارد. طبیعتا […]

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × دو =