مشاوره واتس آپ : 1353 385 0912 مشاوره تلفنی : 57 93 23 22 021

دیزل ژنراتور کم صدا و کم مصرف

دیزل ژنراتور کم صدا و کم مصرف

مهندسان همیشه به تولید دیزل ژنراتور کم صدا و کم مصرف علاقه زیادی داشته اند و تمایل به تولید از این نوع دیزل ژنراتور ها بوده اند.

و بالاخره یک شرکت اروپایی که فعال در زمینه تولید و ساخت دیزل ژنراتور های مختلف است به این مهم دست یافته است و نام آن را فناوری ویسکو نامیده است .

البته این فناوری فعلا بر روی تعداد محدودی از موتور ها قابل اجراست و باعث میشود تا دیزل ژنراتور صدای بسیار کمتری نسبت به قبل و همچنین مصرف سوخت پایین تری داشته باشد.

ویسکو دستگاهی است که یک جفت هیدرولیکی دارد و توسط یک کنترل الکتریکی کنترل می‌شود و این مجموعه بر روی سیستم خنک کنندگی موتور تاثیر می‌گذارد.

این دستگاه بین فن و شفت موتور دیزل ژنراتور نصب میشود.

مکان نصب ویسکو دیزل ژنراتور ورکات صنعت

 

 

 

 

 

 

 

 

در یک سیستم خنک کنندگی معمولی مکانیکی بدون دستگاه ویسکو  سرعت فن در هر شرایطی مانند درجه حرارت بالا یا پایین رادیاتور یا میزان جریان کشی بالا یا پایین از دیزل ژنراتور ثابت می‌ماند .

در نتیجه فن همیشه یک میزان قدرت ثابت را از موتور دریافت می‌کند و در نتیجه مصرف سوخت و میزان انتشار صدا همیشه یکسان باقی می‌ماند.

هنگامی که یک دستگاه مجهز به دستگاه ویسکو است ، دستگاه کنترل فن موتور CIU سرعت فن را به دستگاه ویسکو متصل می‌کند.

بنابر این هنگامی که میزان بار کشی (جریان کشی) از دیزل ژنراتور کم صدا و کم مصرف کمتر از ۸۰ درصد است ویسکو سرعت کارکرد فن را پایین می‌آورد زیرا میزان خنک کنندگی کم است ، همین اتفاق نیز در هنگام گرم یا سرد بودن رادیاتور می‌افتد.

چطور میزان صدا کم می‌‎شود ؟

فن هنگام کار خود به میزان سرعت چرخش خود هوای اطراف را می‌شکافد و همین امر باعث ایجاد سر و صدا می‌شود ، پس با توجه به همین امر میتوان با پایین آوردن میزان چرخش دور فن میزان صدای تولیدی را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

 

دلایل استفاده از ویسکو

صرفه جویی در سوخت هنگامی که میزان جریان کشی کمتر از ۸۰ درصد است.

کاهش سر و صدای دستگاه تا سطح ۱۰ دسیبل

 

تاریخ انتشار : 6 سپتامبر 2017

قبل از خرید بخوانید

دیزل ژنراتور چیست (همراه با عکس طرز کار اجزای آن)

کاربرانی که با دنیای برق کمتر آشنا هستند معمولا برایشان سوال است که دیزل ژنراتور چیست و طرز کار اجزای ان چگونه است ، که ما سعی کردیم با تهیه این مطلب به علاقه مندان این حوزه کمک کنیم دیزل ژنراتور چیست ؟ What Is Diesel Generator  دیزل ژنراتور ها در ایران معمولا و بین […]

ادامه مطلب

راهنمای انتخاب دیزل ژنراتور و موتور برق مناسب

آﯾﺎ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺣﺎل ﺑﻪ اﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮع ﻓﮑﺮ ﮐﺮده اﯾﺪ ﮐﻪ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﻣﯿﺘﻮاﻧﺴﺘﯿﺪ ﺑﺮق داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪ ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﺑﺮق ﻗﻄﻊ ﻣﯿﺸﻮد ؟ ﺧﺐ ژﻧﺮاﺗﻮر و ﻣﻮﺗﻮر ﺑﺮق ﻫﺎ ﻣﯿﺘﻮاﻧﻨﺪ اﯾﻦ ﮐﺎر را ﺑﺮاي ﺷﻤﺎ اﻧﺠﺎم دﻫﻨﺪ . اما بسیاری از مردم ﭘﺲ از ﻣﻮاﺟﻬﻪ ﺑﺎ ﻣﺸﮑﻞ ﻗﻄﻌﯽ ﺑﺮق، اﻗﺪام ﺑﻪ ﺧﺮﯾﺪ اﯾﻦ وﺳﯿﻠﻪ ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ . […]

ادامه مطلب

ژنراتور گازی چیست و چگونه کار می‌کند ؟ (همراه عکس قطعات)

  آیا تا به حال شده که بخواهید بدانید ژنراتور گازی چیست و اجزای آن چگونه کار میکنند تا برق تولید کنند ؟ حتما شما هم هنگام خرید مولد های گازسوز یکی از دغدغه هایتان کمبود اطلاعات راجع به موتور برق گازسوز و ژنراتور گازی بوده که دستگاه را کامل تشریح کند. خب جای درستی آمدید […]

ادامه مطلب

چگونگی کارکرد اینورتر (درایو) تکفاز به سه فاز

نیرو گاه های برق ، برق سه فاز را برای توزیع برق در در شبکه توزیع تولید می‌کنند اما تنها برق تکفاز را به خانه ها ، مزارع ، شرکت ها و کارگاه ها میدهند. همانطور که می‌دونید با استفاده از جریان تک فاز نمیتوان  موتورهای سه فاز را که معمولا بر اساس اسب بخار […]

ادامه مطلب

تعمیر و نگهداری موتور برق گازسوز

[taq_review] برای جلوگیری از خرابی ، تعمیر و نگهداری موتور برق گازسوز و بی برق ماندتان باید کمی به دستگاهی که خریده‌اید برسید. یک موتور برق گازسوز میتواند چندین دهه عمر کند، اما نیاز به نگهداری مناسب دارد . درست مانند یک انسان که برای سالم ماندن نیاز به ورزش و تغذیه خوب دارد. طبیعتا […]

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 15 =