موتور برق گازی | قیمت

موتور برق گازسوز 5 کاوا 5000 وات

موتور برق گازی 5 کاوا مناسب برای کاربری‌های، خانگی ، مغازه، کارگاه و محیط‌های صنعتی است 

ژنراتور گازی 15 کاوا

ژنراتور گازسوز 15 کاوا مناسب باری مصارف خانگی و نیمه صنعتی است.

موتور برق گازی چیست؟

ساده ترین تعریف این است که موتور برق گازی وسیله ایست که گاز شهری (NG) یا گاز مایع (LPG) را تبدیل به برق می‌کند.

فرآیند تولید برق از طریق کارکرد هماهنگ چند جز پیچیده که شامل موتور ، آلترناتور ، تابلو برق ، کنترل برد و دیگر اجزا هست .

اگر علاقه دارید تا درباره نحوه کارکرد انواع اجزا و سیستم های موتور برق گازی اطلاع پیدا کنید ، به شما توصیه میکنیم تا مقاله زیر را مطالعه فرمایید.

کدام توان موتور برق گازی مناسب من است ؟ چند آمپر ؟ چند وات ؟

هنگام خرید موتور برق گازسوز یکی از مواردی که دارای اهمیت بالایی هست ، توان خروجی آن دستگاه است.

این موضوع از آن جهت مهم هست که شما باید بدانید در هنگام قطعی برق چقدر توان نیاز دارید؟

برای دانستن این موضوع کافی است مشخص کنید تا در هنگام قطع برق چه دستگاه هایی را میخواهید روشن کنید.

بطور مثال اگر قصد روشن کردن یخچال، کولر، پمپ آب، پکیج و تلویزیون را دارید، باید ابتدا توان مصرفی هر یک از این دستگاه ها در هنگام روشن شدن و هنگام کار کردن را بدست بیاورید .

یعنی چه ؟ یعنی بعضی از دستگاه ها مانند پمپ آب در هنگام روشن شدن جریانی تقریبا ۴ برابر جریان هنگام کارکرد خود دارند و شما باید به این نکته توجه کنید.

حال نیاز هست که توان مصرفی تمام دستگاه های خود باهم جمع کنید ، یعنی مثلا یخچال ۱۰۰۰ وات، کولر ۴۰۰ وات، پمپ آب ۲۰۰۰ وات، پکیج ۵۰۰ وات، تلویزیون ۲۰۰ وات که در مجموع ۴۱۰۰ وات می‌شود و شما نیاز به موتور برقی با این توان نیاز دارید.

موارد بالا برای موتور برق گازسوز خانگی ، باغ یا ویلا است. اگر شما کسب و کار دارید یا برای موارد دیگر قصد تهیه موتور برق را دارید نیز میتوانید از همین روش استفاده کنید.

البته این نکته را بدانید که معمولا در ایران موتور برق ها توانی بین ۵۰۰ وات تا 10.000 وات دارند و برای توان های بالاتر شما نیاز به ژنراتور گازی دارید.

همچنین میتوانید برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان در زمینه انتخاب توان دستگاه خود با شماره ۰۲۱۲۲۲۳۹۳۵۷ تماس بگیرید.

موتور برق گازی کم صدا

برای کم صدا کردن این نوع دستگاه، معمولا شرکت های تولیدی از کاور صداگیر (کانوپی) استفاده می‌کنند که نوع ورق ، نوع طراحی و حتی فوم های استفاده شده در ساخت کاور صداگیر مهم است.

هنگام ساخت کانوپی معمولا نیاز هست تا مواردی را در نظر داشت، بطور مثال موتور برق هایی که با دور موتور ۳۰۰۰ دور کار می‌کنند و رادیاتور ندارند یا به اصطلاح هوا خنک هستند، خیلی برای بی صدا کردن مناسب نیستند.

چون اولا نمیتوان صدا را تا حد زیادی کاهش داد و دوما دمای موتور افزایش پیدا خواهد کرد و باعث استهلاک بالا و خرابی خواهد شد.

البته برای دستگاه هایی که دارای رادیاتور (آب خنک) هستند و با دور موتور ۱۵۰۰ دور کار می‌کنند، کاور صداگیر گزینه مناسبی هست.

موتور برق گازی اتوماتیک

موتور برق ها بصورت پیش فرض کارخانه اتوماتیک استارت نیستند، یعنی هنگام قطعی برق دستگاه روشن نمی‌شود و نیاز هست تا شما به محل نصب دستگاه بروید و آن را بصورت دستی روشن کنید.

برای رفع این مشکل، شما می‌توانید از شرکتی که قصد خرید دستگاه خود را دارید درخواست کنید تا تابلو برقی با عنوان تابلو ATS برای شما بسازد و هنگام نصب دستگاه این تابلو را برای شما نصب کند.

شرکت ورکات صنعت نیز توانایی ارائه این نوع تابلو ها را دارد.

قیمت موتور برق گازسوز

موتور برق گازی خانگی معمولا مناسب محیط هایی با مصرف پایین مانند منازل ، باغ ، ویلا ، مغازه ، کارگاه کوچک، مراکز دندانپزشکی و تصویر برداری و مراکز درمانی کوچک است.

بزرگ ترین مزیت این نوع دستگاه ها نوع سوخت مصرفی آن هاست که بسیار تمیز و در ایران بسیار ارزان است.

این دستگاه ها نه دودی دارند، نه محیط نصب خود را مانند موتور برق دیزلی کثیف می‌کنند و نه صدای زیادی دارند در هنگام کارکرد.

البته هر دستگاهی معایب خود را دارد و آن این است که این نوع دستگاه ها نسبت به نوع بنزینی و دیزلی قیمت خرید بالاتری دارند اما هزنه سوخت و نگهداری خیلی پایین تری دارند.

موتور برق گازسوز خانگی

موتور برق گازی خانگی معمولا مناسب محیط هایی با مصرف پایین مانند منازل ، باغ ، ویلا ، مغازه ، کارگاه کوچک، مراکز دندانپزشکی و تصویر برداری و مراکز درمانی کوچک است.

بزرگ ترین مزیت این نوع دستگاه ها نوع سوخت مصرفی آن هاست که بسیار تمیز و در ایران بسیار ارزان است.

این دستگاه ها نه دودی دارند، نه محیط نصب خود را مانند موتور برق دیزلی کثیف می‌کنند و نه صدای زیادی دارند در هنگام کارکرد.

البته هر دستگاهی معاب خود را دارد و آن این است که این نوع دستگاه ها نسبت به نوع بنزینی و دیزلی قیمت خرید بالاتری دارند اما هزنه سوخت و نگهداری خیلی پایین تری دارند.

ویژگی های موتور برق گازی ورکات صنعت

کم صدا Silent

در مدل های کم صدا، یکی از مشخصه های مهم این دستگاه در هنگام طراحی و ساخت، کارکردی با صدای بسیار کم یا به اصطلاح Super Silent بودن آن است که به کمک طراحی مهندسی شده کاور صداگیر ، فن ها و اگزوزها است.

برقی ثابت و بدون نوسان Fixed electric without oscillation

سیتسم های الکترونیکی طراحی شده در این دستگاه باعث آن شده تا برق تولیدی بصورت سینوسی کامل، بدون نوسان و با فرکانس ۵۰ هرتز باشد.

قابلیت کار با گاز شهری Ability to work with natural gas

موتور استفاده شده در این دستگاه بر مبنای پایه گازسوز بوده و توانایی کار با گاز شهری بدون ایجاد مشکل را دارد.

هزینه سوخت اقتصادی Economic fuel costs

با توجه به گسترده بودن شبکه گاز شهری در کشور و همچنین کم مصرف بودن موتور این ژنراتور گازی، هزینه گاز ماهیانه بسیاری کمتری نسبت به مدل های دیزلی و بنزینی را دارد.

عمر طولانی دستگاه Long life device

موتور برق گازی ورکات صنعت عموما در هنگام کارکرد اضطراری و برای جبران قطعی برق شهر عمری حدود ۱۰ سال را دارند.

ضمانت و خدمات پس از فروش Warranty and after-sales service

ورکات صنعت ضمانتی ۱۲ ماهه و خدماتی ۱۰ ساله برای تمامی ژنراتور های خود را ارائه می‌دهد که در این ضمانت ۱۲ ماهه تمامی قطعات و سیستم های دستگاه شامل گارانتی و در ۱۰ سال خدماتی همچون تامین قطعات یدکی ، سرویس و نگهداری و تعمیرات فوری انجام می‌گردد.

بدون دود و آلایندگی No smoke and pollution

عدم وجود دود و آلایندگی و همچنین تمیز ماندن محل نصب دستگاه در طولانی مدت از مزایای بارز ژنراتورهای گازی است.

ایمنی Safety

طراحی با کیفیت موتور ژنراتور این دستگاه ها، سابقه ۱7 ساله ثبت شده شرکت روکات صنعت و همچنین رضایت قابل اثبات مشتریان قبلی ما این موضوع را تایید می‌کند.

تعمیر و نگهداری آسان Easy maintenance

طراحی مهندسی کنوپی (کاور صداگیر) به گونه‌ای انجام شده تا خدمات سرویس و نگهداری ژنراتور گازی آسان شود.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است