مشاوره : 1353 385 0912 / 57 93 23 22 021

چگونه اینترنت اشیا هزینه‌های انرژی را کاهش می‌دهد

چگونه اینترنت اشیا هزینه‌های انرژی را کاهش می‌دهد

چگونه اینترنت اشیا هزینه‌های انرژی را کاهش می‌دهد

به‌تازگی گزارشی از تحلیل‌گر صنعت verdantix مبنی بر این منتشرشده است که شرکت اشنایدر نوآوری در جهت کاهش هزینه ساخت ساختمان‌های هوشمند شده است که طبق آن مدیران می‌توانند در هزینه‌های عملیاتی و انرژی الکتریکی صرفه‌جویی کنند.

در این مطلب می‌خواهیم راجع به اینکه اینترنت اشیا چگونه قادر است فرصت‌هایی جدیدی را در بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها، ساختمان‌ها و کارخانه‌ها ایجاد کند صحبت کنیم.

 

چگونه اینترنت اشیا هزینه‌ها را کاهش می‌دهد

در گزارش verdantix می‌گوید که مدیران انرژی ۸۴ درصد تمرکز خود را صرف بهبود فرآیند ضبط داده‌ها، تجزیه‌وتحلیل و گزارش به‌صورت مهم و خیلی مهم برای شرکت‌های خود می‌کنند، درواقع تلاش این مدیران برای بهتر شدن زیرساخت‌ها و بهبود مجموعه و صرفه‌جویی در انرژی است تا آسایش و بهره‌وری را به شرکت‌های خود بیاورند.

 

این روند هوشمند باعث می‌شود تا ساختمان غنی از داده پدید آید. به‌طور مثال حس‌گرهای پیشرفته نقش بسیار مهمی در تبدیل کردن داده به ساختمان‌های هوشمند را بازی می‌کند چراکه ضبط اطلاعات، داده‌ها، ارتباطات و در بعضی مواقع تجزیه‌وتحلیل نحوه مصرف و ذخیره انرژی باعث استفاده و برنامه‌ریزی درست و هوشمند برای شرکت می‌شود.

 

رشد دستگاه‌های صنعتی و شخصی متصل به اینترنت روزبه‌روز تکامل میابد که در مقابل ۵۰ سال اخیر استفاده از دستگاه‌های سنجش و انتقال داده یک انقلاب در این زمینه است، ازجمله این موارد بی‌سیم شدن بسیاری از دستگاه‌ها و نرم‌افزارهای کنترل وسایل و تجزیه‌وتحلیل داده‌ها می‌باشد.

 

 

برای کاهش هزینه‌های برق می‌توان به حس‌گرهای هوشمندی اشاره کرد که بر روی دستگاه‌های برقی نصب‌شده و در هرکجا که نیاز باشد از برق استفاده می‌کند و در صورت عدم استفاده هیچ انرژی الکتریکی هدر نمی‌رود، رشد تعداد این دستگاه‌ها تعداد ۵۰ میلیارد در ۵ سال آینده در اروپا و آمریکا است!

برای ساختمان‌ها دستگاه‌هایی شامل حس‌گرهای زیست‌محیطی برای دما، رطوبت و دی‌اکسید کربن و همچنین حس‌گرهای میزان مصرف آب و کنترل مصرف هزینه‌های آب، گاز، برق است که از این حس‌گرها می‌توان برای اندازه‌گیری پیشرفته انرژی، تجزیه‌وتحلیل کیفیت استفاده از آن‌ها و درنهایت کنترل وضعیت مصرف و برنامه‌ریزی در جهت بهره‌وری کرد.

 

 اغلب این حس‌گرهای مجهز به مدارهای قطع کننده و مدار رله هستند و توانایی ارسال اطلاعات به نرم‌افزار کنترل‌کننده دارند تا صرفه‌جویی در انرژی راحت شده و با استفاده از این اتوماسیون کنترل و نظارت ساده شود.

 

 

ارائه این دستگاه‌ها باعث ایجاد بازدهی بالا در تعمیرات و نگهداری شده و همچنین سبب بالا رفتن بهره‌وری و قابلیت اطمینان در ساخت‌وساز و مدیریت انرژی می‌شود.

 

اما داشتن سنسورهای متصل و کنترل در سراسر زیرساخت‌های فیزیکی تنها بخشی از معادله است زیرا نیاز به یک سیستم محاسباتی نرم‌افزاری و همچنین ساخت اتوماسیون‌های مدیریت توان دارد. همانند یک پلت فرم واحد که تمام آنچه نیاز دارید در آن موجود است و سطح اشتراک‌گذاری و همکاری تیمی در عملیات بسیار راحت و پربازده است.

 

 

این عنوان سکوی پرشی در جهت تسهیل و مدیریت انرژی است و اساساً یکپارچه کردن فن‌آوری‌های جدید و قدیمی باعث بینش بهتر و به‌نوبه خود عملکرد بهتر است.

 

با استفاده از این دستگاه‌ها چشم‌انداز مطمئنی نسبت به آینده پدید میاید زیرا دستگاه‌های هوشمند می‌توانند به‌صورت خودکار خطاها را پیدا کنند و به‌صورت یکپارچه آن را کاربران اطلاع دهند که این مسئله می‌تواند از تأخیر و پشت‌گوش‌اندازی مسئولیت‌ها به‌طور کامل پیشگیری کند.

 

تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۳۹۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + چهار =

یک نظر برای “چگونه اینترنت اشیا هزینه‌های انرژی را کاهش می‌دهد”

  1. کاربردهای IoT گفت:

    ممنون مطلب خیلی خوب و کاملی بود