مشاوره واتس آپ : 1353 385 0912 مشاوره تلفنی : 57 93 23 22 021

۱۰ موقعیتی که نیاز به یک ژنراتور یا موتور برق‌دارید

10 موقعیتی که نیاز به یک ژنراتور یا موتور برق‌دارید

10 موقعیتی که نیاز به یک ژنراتور یا موتور برق‌دارید

برق نعمتی است که همیشه در دسترس است اما فقط تا زمانی که به دلایل مختلف قطع نشود و از این نعمت ما را بی‌بهره بگذارد، آیا شما راه‌حلی برای مواقعی که برق قطع می‌شود دارید؟

نصب یک ژنراتور یا موتور برق راه‌حلی قابل‌اعتماد است که باعث می‌شود خانه‌ای مجهز، دارای سیستم‌های همیشه روشن امنیتی، روشنایی دائمی، یخچالی که هیچ غذایی در آن خراب نمی‌شود و آبی داغ که برای استحمام و شستشو فراهم است تا دوباره برق اصلی به شبکه وصل شود.

شما فکر می‌کنید به ژنراتور یا موتور برق جهت جایگزین مطمئن برق نیاز ندارید؟

۱۰ موقعیتی که نیاز به یک ژنراتور یا موتور برق‌دارید.

 

گردباد و طوفان

بادهایی با بسیار سرعت‌بالا می‌تواند انتقام سختی از خطوط مقاوم برق بگیرد و شمارا بدون روشنایی، گرما و تهویه هوا تنها بگذارد اگرچه در این‌گونه مواقع سریعاً پشتیبانی‌ها شروع به تعمیر خطوط می‌کنند اما به دلیل خسارات واردشده معمولاً چندید روز تا برگشت برق به شبکه زمان لازم است.

 

طوفان گردوخاک

بادهایی با سرعت کم که حامل گردوغبار و ریز گردها هستند می‌تواند خساراتی شدید را وارد شبکه توزیع و پست‌های برق کند، این‌گونه بادها در مسیر خود خسارات سختی را می‌زنند زیرا گردوغبار و ریز گردها وارد سیستم‌های و دستگاه‌های برقی می‌شوند و موجب ازکارافتادگی کامل آن‌ها می‌شوند که موجب قطع برق خواهد شد.

 

رعدوبرق

از آسیب رساندن به شبکه‌های اصلی تا خطوط انتقال برق رعدوبرق یکی از دلایل عمده آسیب رساندن به روند برق‌رسانی و قطع برق است.

 

سرمای زمستان

یخ‌زدگی می‌تواند خطوط انتقال برق را در بربگیرد و موجب شکستن و خرابی آن‌ها شود. همچنین برف سنگین نیز می‌تواند موجب اخلال در شبکه برق، خرابی کامل آن و قطع برق شود. دارا بودن ژنراتور یا موتور برق می‌تواند باعث نجات زندگی، گرما و آب گرم در هوای سرد زمستان شود.

 

زلزله

قطعی برق طولانی‌مدت در زمان‌هایی که زلزله به زیرساخت‌های شبکه برق میزند قطعی است. یک ژنراتور یا موتور برق می‌تواند برق موردنیاز شمارا برای چندید روز تأمین کند و شمارا در بهترین موقعیت تا زمانی که اوضاع به حالت اولیه برگردد قرار دهد.

 

سیل

جاری شدن سیل و سیلاب و می‌تواند تمامی تجهیزات زیرزمینی و روی زمین شبکه برق‌رسانی را به‌طور کامل از بین برده و از کار بیندازد، قطع طولانی‌مدت برق، روند ناممکن و بسیار طولانی تعمیرات و بازگرداندن برق به شبکه توزیع از عوامل سیلاب‌ها است.

 

حیوانات

این موضوع به نظر کمی عجیب و خنده‌دار می‌رسد اما حیواناتی همچون سنجاب، گربه، پرندگان و دیگر حیوانات کوچک در هنگامی‌که آن‌ها روی خطوط می‌پرند، درون تابلو برق‌ها می‌روند و یا در داخل تجهیزات برقی خانه می‌سازند موجب آسیب رساندن و قطع برق می‌شوند، بعد از آب هوای خراب حیوانات دومین دلیل عمده قطعی برق می‌باشند.

 

گرمای تابستان

گرمای شدید و طولانی‌مدت باعث آسیب رساندن به خطوط انتقال برق می‌شود و از سوی دیگر بالا رفتن میزان مصرف برق در این فصل نیز باعث اخلال در برق‌رسانی و قطعی برق خواهد شد، ژنراتور یا موتور برق می‌تواند در این فصل به شما خنکی، تهویه هوا و هندوانه‌ای خنک از درون یخچال هدیه کند.

 

سن بالای سیستم‌های برق

قطعی خطوط برق توسط آب‌وهوای بد و حیوانات دلایل عمده بوده‌اند اما یکی دیگر از دلایل قطعی برق قدیمی بودن و ناکارآمدی تجهیزات برق‌رسانی و عدم بروز رسانی آن‌ها است، به دلیل حساسیت این دستگاه‌ها آن‌ها دائماً نیازمند بروز رسانی و نگهداری طبق اصول خاصی هستند.

 

سوانح رانندگی

باور کنید یا نه این‌یکی از دلایل قطع برق است اما بسیار نادر است، برخورد خودروها با خطوط انتقال برق، تیر برق‌ها و پست‌های برق یکی از عوامل قطع برق شما است داشتن ژنراتور یا موتور برق نیز در چنین موارد نادری کمک‌رسان شما خواهند بود.

 

تاریخ انتشار : 15 آگوست 2017

قبل از خرید بخوانید

دیزل ژنراتور چیست (همراه با عکس طرز کار اجزای آن)

کاربرانی که با دنیای برق کمتر آشنا هستند معمولا برایشان سوال است که دیزل ژنراتور چیست و طرز کار اجزای ان چگونه است ، که ما سعی کردیم با تهیه این مطلب به علاقه مندان این حوزه کمک کنیم دیزل ژنراتور چیست ؟ What Is Diesel Generator  دیزل ژنراتور ها در ایران معمولا و بین […]

ادامه مطلب

راهنمای انتخاب دیزل ژنراتور و موتور برق مناسب

آﯾﺎ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺣﺎل ﺑﻪ اﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮع ﻓﮑﺮ ﮐﺮده اﯾﺪ ﮐﻪ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﻣﯿﺘﻮاﻧﺴﺘﯿﺪ ﺑﺮق داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪ ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﺑﺮق ﻗﻄﻊ ﻣﯿﺸﻮد ؟ ﺧﺐ ژﻧﺮاﺗﻮر و ﻣﻮﺗﻮر ﺑﺮق ﻫﺎ ﻣﯿﺘﻮاﻧﻨﺪ اﯾﻦ ﮐﺎر را ﺑﺮاي ﺷﻤﺎ اﻧﺠﺎم دﻫﻨﺪ . اما بسیاری از مردم ﭘﺲ از ﻣﻮاﺟﻬﻪ ﺑﺎ ﻣﺸﮑﻞ ﻗﻄﻌﯽ ﺑﺮق، اﻗﺪام ﺑﻪ ﺧﺮﯾﺪ اﯾﻦ وﺳﯿﻠﻪ ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ . […]

ادامه مطلب

ژنراتور گازی چیست و چگونه کار می‌کند ؟ (همراه عکس قطعات)

  آیا تا به حال شده که بخواهید بدانید ژنراتور گازی چیست و اجزای آن چگونه کار میکنند تا برق تولید کنند ؟ حتما شما هم هنگام خرید مولد های گازسوز یکی از دغدغه هایتان کمبود اطلاعات راجع به موتور برق گازسوز و ژنراتور گازی بوده که دستگاه را کامل تشریح کند. خب جای درستی آمدید […]

ادامه مطلب

چگونگی کارکرد اینورتر (درایو) تکفاز به سه فاز

نیرو گاه های برق ، برق سه فاز را برای توزیع برق در در شبکه توزیع تولید می‌کنند اما تنها برق تکفاز را به خانه ها ، مزارع ، شرکت ها و کارگاه ها میدهند. همانطور که می‌دونید با استفاده از جریان تک فاز نمیتوان  موتورهای سه فاز را که معمولا بر اساس اسب بخار […]

ادامه مطلب

تعمیر و نگهداری موتور برق گازسوز

[taq_review] برای جلوگیری از خرابی ، تعمیر و نگهداری موتور برق گازسوز و بی برق ماندتان باید کمی به دستگاهی که خریده‌اید برسید. یک موتور برق گازسوز میتواند چندین دهه عمر کند، اما نیاز به نگهداری مناسب دارد . درست مانند یک انسان که برای سالم ماندن نیاز به ورزش و تغذیه خوب دارد. طبیعتا […]

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =