مشاوره واتس آپ : 1353 385 0912 مشاوره تلفنی : 57 93 23 22 021

سیستم مدیریت انرژی ساختمان ها

سیستم مدیریت انرژی ساختمان ها

عصر دیجیتال و تجسم کردن دو ستون کلیدی است که در رسیدن به بهره‌وری از انرژی الکتریکی به ما کمک می‌کند، به خصوص در بازار ساختمان سازی و ساختمان ها، ما مشتاق به بهره‌وری در مصرف انرژی هستیم و تقریباً دائماً این تصور را در ذهن خود می‌پرورانیم.

سیستم مدیریت انرژی ساختمان ها

 

ما در ورکات صنعت فرصت منحصر به فردی داشته‌ایم تا با مشتریان مختلف در تعامل باشیم برخی از این مشتریان مصرف برق روزانه بسیار وحشتناکی داشته‌اند که صورت حساب برق پرداختی آن ها به بالای ده ها میلیون تومان رسیده است! این عدد بزرگ فشار زیادی بر آن ها وارد می‌کند و حتی پس انداز هایشان هم پاسخ این ارقام بزرگ را نمی‌دهد.

 

ورکات صنعت در حال تلاش برای بهره‌وری و کاهش جدی هزینه انرژی الکتریکی در ساختمان‌هایی که صورت حساب برق بسیار بالایی دارند را دارد که طبق تجربه و مطالعات به نتایج از جمله عدم اولویت بندی در شرکت ها و سازمان‌های بزرگ، عدم آگاهی، مالکیت، مسائل رویه، وابستگی به ادارات یا سازمانی دیگر، شکاف بین انگیزه شرکت و مشتری و در نهایت فقدان مدیریت انرژی در سراسر شرکت رسیده‌ایم.

 

 

برای مثال تیم تأسیسات و عملیات یک شرکت درک کاملی از سیستم مدیریت ساختمان (Building Management System) و سیستم مدیریت انرژی (Energy Management Sysytem) ندارد.

کار BMS برای کنترل و مدیریت ساختمان ها در خصوص تهویه مطبوع، روشنایی، کنترل دستی و غیره می‌باشد در حالی کار EMS ارائه انرژی نظارت بر کیفیت انرژی الکتریکی و تقاضای آن است. EMS است که می‌تواند با تصوری درست از انرژی مؤثر و تجزیه و تحلیل داده ها باعث ارائه روند بهره‌ور در مصرف انرژی الکتریکی در استفاده از تجهیزات، سیستم ها، ساخت و ساز ها و آموزش تیم ها در استفاده بهینه از انرژی شود که در نتیجه باعث تصمیم گیری صحیح در خصوص مصرف بهینه انرژی در شرکت ها می‌شود.

EMS به تیم‌های تأسیسات و عملیات اجازه می‌دهد تا برای مصرف بهینه انرژی از کار ها و عملیات‌های اضافی و ناکارآمد صرف نظر کنند اما BMS باید عملکرد مناسب تیم ها را در این شرایط تائید کند.

 

 

به نظر ما تمامی شرکت ها و سازمان ها و ساختمان ساز ها نیاز به یک تیم مدیریت انرژی یا حداقل یک مدیر یا مشاور انرژی دارند، زیرا همان‌طور که میدانید مصرف بهینه انرژی یکی از معضلات و مشکلات جدی شرکت ها است و برای حفظ سرمایه‌های شرکت نیاز به همچنین سیستمی ضروری است.

چرا که مصرف بهینه انرژی کاری نیست یک بار انجام شود و پایان یابد! بلکه روندی است پایدار، زیرا این سیستم باعث مدیریت و کاهش هزینه‌های ساخت، تعمیر و نگهداری و انرژی خواهد شد.

 

تاریخ انتشار : 15 آگوست 2017

قبل از خرید بخوانید

دیزل ژنراتور چیست (همراه با عکس طرز کار اجزای آن)

کاربرانی که با دنیای برق کمتر آشنا هستند معمولا برایشان سوال است که دیزل ژنراتور چیست و طرز کار اجزای ان چگونه است ، که ما سعی کردیم با تهیه این مطلب به علاقه مندان این حوزه کمک کنیم دیزل ژنراتور چیست ؟ What Is Diesel Generator  دیزل ژنراتور ها در ایران معمولا و بین […]

ادامه مطلب

راهنمای انتخاب دیزل ژنراتور و موتور برق مناسب

آﯾﺎ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺣﺎل ﺑﻪ اﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮع ﻓﮑﺮ ﮐﺮده اﯾﺪ ﮐﻪ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﻣﯿﺘﻮاﻧﺴﺘﯿﺪ ﺑﺮق داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪ ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﺑﺮق ﻗﻄﻊ ﻣﯿﺸﻮد ؟ ﺧﺐ ژﻧﺮاﺗﻮر و ﻣﻮﺗﻮر ﺑﺮق ﻫﺎ ﻣﯿﺘﻮاﻧﻨﺪ اﯾﻦ ﮐﺎر را ﺑﺮاي ﺷﻤﺎ اﻧﺠﺎم دﻫﻨﺪ . اما بسیاری از مردم ﭘﺲ از ﻣﻮاﺟﻬﻪ ﺑﺎ ﻣﺸﮑﻞ ﻗﻄﻌﯽ ﺑﺮق، اﻗﺪام ﺑﻪ ﺧﺮﯾﺪ اﯾﻦ وﺳﯿﻠﻪ ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ . […]

ادامه مطلب

ژنراتور گازی چیست و چگونه کار می‌کند ؟ (همراه عکس قطعات)

  آیا تا به حال شده که بخواهید بدانید ژنراتور گازی چیست و اجزای آن چگونه کار میکنند تا برق تولید کنند ؟ حتما شما هم هنگام خرید مولد های گازسوز یکی از دغدغه هایتان کمبود اطلاعات راجع به موتور برق گازسوز و ژنراتور گازی بوده که دستگاه را کامل تشریح کند. خب جای درستی آمدید […]

ادامه مطلب

چگونگی کارکرد اینورتر (درایو) تکفاز به سه فاز

نیرو گاه های برق ، برق سه فاز را برای توزیع برق در در شبکه توزیع تولید می‌کنند اما تنها برق تکفاز را به خانه ها ، مزارع ، شرکت ها و کارگاه ها میدهند. همانطور که می‌دونید با استفاده از جریان تک فاز نمیتوان  موتورهای سه فاز را که معمولا بر اساس اسب بخار […]

ادامه مطلب

تعمیر و نگهداری موتور برق گازسوز

[taq_review] برای جلوگیری از خرابی ، تعمیر و نگهداری موتور برق گازسوز و بی برق ماندتان باید کمی به دستگاهی که خریده‌اید برسید. یک موتور برق گازسوز میتواند چندین دهه عمر کند، اما نیاز به نگهداری مناسب دارد . درست مانند یک انسان که برای سالم ماندن نیاز به ورزش و تغذیه خوب دارد. طبیعتا […]

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 13 =