مشاوره : 1353 385 0912 / 57 93 23 22 021

چگونه یک موتور برق گازسوز مناسب انتخاب کنیم؟

هنگامی که برق میرود یک موتور برق گازسوز میتواند وسایل گارمایش و سرمایشی خانه شما ، پخت و پز آشپزخانه  ، رایانه ، تلفن همراه ، تلویزیون ، ابزار کسب و کار و تمامی وسایل برقی شما را روشن نگه دارد.

قطعا خرید هر وسیله ای نیاز به تحقیق و پرس و جو دارد و خرید بدون تحقیق کردن و ندانستن این که چه نوع موتور برق گازسوزی برای شما مناسب است را ما توصیه نمیکنیم ، به جاش چند تا مورد را مطرح میکنیم تا با رعایت آن ها خرید موتور برق گازسوز مناسب را انجام بدید.

۱٫توان مصرفی خود را بدانید

 

موتور برق گازسوز معمولا با توان های متفاوتی تولید میشود ، باید بدانید که کدام دستگاه مناسب شماست تا بتوانید برق منزل یا کسب و کار خود را بطور کامل و ایمن تامین کنید ، اما با این اوصاف معمولا یک دستگاه ۵ کیلو وات برای  یک واحد مسکونی کافیه ! ولی شما نمیخواید که بر اساس فرضیات کار کنید پس بریم سراغ محاسبه بار مصرفی.

اینجا فهرستی از وسایل و میزان تقریبی مصرف را برایتان آماده کردیم تا کمی بهتون کمک کند.

 بطور معمول یخچال و فریزر حدود ۶۰۰ وات ، پمپ ساختمان ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ وات ، بخاری و سیستم گرمایی ۱۵۰۰ وات ، تهویه مطبوع و کولر ۱۰۰۰ وات ، لامپ ها بین ۶۰ تا ۶۰۰ وات و کامپیوتر تقریبا بین ۶۰ تا ۳۰۰ وات انرژی الکتریکی استفاده میکنند .

البته این آمار بصورت حتمی و دقیق نیست و بهتره تو این زمینه با یک مشاوره تخصصی صحبت کنید تا اون فرد بتونه با اطلاعاتی که بهش میگید یا با استفاده از ابزاری که داره بصورت حضوری بیاد و میزان مصرف شما را اندازه بگیره.

برای مشاوره رایگان میتونید اینجا را کلیک کنید

۲٫ثابت با متحرک ؟

 

شما دو تا گزینه پیش روی خودتون دارید ، اول اینکه یک موتور برق گازسوز قابل حمل بگیرید که میتونید با خودتون حملش کنید و دوم اینکه یک موتور برق گازسوز ثابت بگیرید .

موتور برق گازسوز قابل حمل

 

. قیمت موتور برق گازسوز معمولا کمتر و ارزان تر است.

.بهتره برای تامین سوخت همیشه کپسول گازتان پر باشه چون احتمال داره تو نقطه ای باشید که به گاز شهر دسترسی نداشته باشید.

.شما میتونید تو هر نقطه از خانه یا کسب و کار اون را استفاده کنید (البته نباید تو فضای کاملا بسته استفاده بشود).

.تعدادی از این موتور برق گازسوز بصورت استارتی و تعدادی به صورت دستی (هندلی) موجود است که این مدل نیازی به باتری نداره.

. معمولا توانی بین ۳۰۰۰ تا ۷۰۰۰ وات را ارایه میدهند.

موتور برق گازسوز ثابت

 

.قیمت موتور برق گازسوز ثابت معمولا یکم بیشتر است و نیاز به یک نصاب متخصص دارد.

.هنگامی که برق قطع میشه بصورت اتوماتیک روشن میشه و معمولا توان بیشتری را عرضه میکنه.

.بصورت خودکار به شما اطلاع میده که دستگاه نیاز به سرویس یا تعمیرات داره که بعضی از آن ها حتی با ارسال پیامک یا ایمیل این کار را میکنند.

.شما میتونید هم از گاز شهری و هم از کپسول استفاده کنید که هزینه بسیار کمتری نسبت به بنزین و گازوییل داره.

.توان آن ها تقریبا بین ۵۰۰۰ تا ۲۰٫۰۰۰ وات است .

۳٫موتور برق گازی چی باید داشته باشد ؟

 

بهتره هنگام خرید موتور برق گازی به نکات زیر توجه کنید

 

اتوماتیک استارت

 

این یعنی این که وقتی برق قطع میشه ، موتوربرق گازی بصورت اتوماتیک روشن میشه و برق رسانی میکند ، این مزیت خوبیه برای کسایی که وقت روشن کردن بصورت دستی را ندارند و یا مسیر رفت و آمدی طولانی تا دستگاه دارند.

استارت الکتریکی

 

تو این ویژگی دیگه لازم نیست بصورت دستی (هندلی) موتور برق گازی را روشن کنید و مثل سوییچ ماشین با یک کلید دستگاه را روشن میکنید تا برق رسانی را انجام بده.

کاور صداگیر

 

 این ویژگی فقط روی دستگاه های ثبت قابل نصب است و کار آن این است تا صدای کارکرد موتور برق گازسوز را به میزان خوبی کاهش دهد تا شما در آرامش بیشتری از برق استفاده کنید.

منبع سوخت قابل حمل

 

این یک ویژگی است که برای بعضی موتور برق گازی قابل حمل تعبیه میشه . به این صورت که در کنار دستگاه قسمتی طراحی و ساخته میشه که در هنگام حمل دستگاه بتوانید کپسول گازی را با خودتان حمل کنید.

 

کنترل برد

 

یک کنترل پنل روی دستگاه نصب میشه تا به شما اعلانات و وضعیت دستگاه را بصورت کامل نشان بده تا بتوانید تعمیرات و سرویس را به موقع انجام بدید که اصطلاحا بهش کنترل برد هم میگویند.

روغنی خاموش

 

اسم بی مزه ای واسش گذاشتیم ولی این یعنی اگر سطح روغن دستگاه از یک مقدار معین کمتر شود دستگاه بصورت خودکار خاموش میشود تا آسیبی نبیند که البته از طریق کنترل برد یا پیامک به شما اعلان میشه.

چندین خروجی

 

بعضی از موتور برق گازی های موجود در بازار دارای چند خروجی از همان دستگاه هستند که به نظر ما این کار خوبی نیست زیرا ممکن است از لحاظ کیفیت برق عرضه شده شاید دچار مشکل شوید ، البته این کار اشکالی ندارد.

 

خب شاید این توضیحات هنوز سوال های ذهن شما را برطرف نکرده باشه اما نگران نباشید ! میتونید هر وقت که دلتان خواست بصورت رایگان از ما مشاوره بگیرید و از طریق تماس با ما هر هر سوالی که در زمینه خرید موتور برق گازسوز و موتور برق گازی دارید مطرح کنید تا کارشناسان ما به شما کمک کنند که انتخاب خوبی داشته باشید .

برای مشاهده موتور برق گازسوز ورکات صنعت اینجا را کلیک کنید

تاریخ انتشار : 9 آگوست 2017

قبل از خرید بخوانید

راهنمای انتخاب دیزل ژنراتور و موتور برق مناسب

آﯾﺎ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺣﺎل ﺑﻪ اﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮع ﻓﮑﺮ ﮐﺮده اﯾﺪ ﮐﻪ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﻣﯿﺘﻮاﻧﺴﺘﯿﺪ ﺑﺮق داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪ ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﺑﺮق ﻗﻄﻊ ﻣﯿﺸﻮد ؟ ﺧﺐ ژﻧﺮاﺗﻮر و ﻣﻮﺗﻮر ﺑﺮق ﻫﺎ ﻣﯿﺘﻮاﻧﻨﺪ اﯾﻦ ﮐﺎر را ﺑﺮاي ﺷﻤﺎ اﻧﺠﺎم دﻫﻨﺪ . اما بسیاری از مردم ﭘﺲ از ﻣﻮاﺟﻬﻪ ﺑﺎ ﻣﺸﮑﻞ ﻗﻄﻌﯽ ﺑﺮق، اﻗﺪام ﺑﻪ ﺧﺮﯾﺪ اﯾﻦ وﺳﯿﻠﻪ ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ . […]

ادامه مطلب

ژنراتور گازی چیست و چگونه کار می‌کند ؟ (همراه عکس قطعات)

  آیا تا به حال شده که بخواهید بدانید ژنراتور گازی چیست و اجزای آن چگونه کار میکنند تا برق تولید کنند ؟ حتما شما هم هنگام خرید مولد های گازسوز یکی از دغدغه هایتان کمبود اطلاعات راجع به موتور برق گازسوز و ژنراتور گازی بوده که دستگاه را کامل تشریح کند. خب جای درستی آمدید […]

ادامه مطلب

چگونگی کارکرد اینورتر (درایو) تکفاز به سه فاز

نیرو گاه های برق ، برق سه فاز را برای توزیع برق در در شبکه توزیع تولید می‌کنند اما تنها برق تکفاز را به خانه ها ، مزارع ، شرکت ها و کارگاه ها میدهند. همانطور که می‌دونید با استفاده از جریان تک فاز نمیتوان  موتورهای سه فاز را که معمولا بر اساس اسب بخار […]

ادامه مطلب

تعمیر و نگهداری موتور برق گازسوز

[taq_review] برای جلوگیری از خرابی ، تعمیر و نگهداری موتور برق گازسوز و بی برق ماندتان باید کمی به دستگاهی که خریده‌اید برسید. یک موتور برق گازسوز میتواند چندین دهه عمر کند، اما نیاز به نگهداری مناسب دارد . درست مانند یک انسان که برای سالم ماندن نیاز به ورزش و تغذیه خوب دارد. طبیعتا […]

ادامه مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 19 =

Secured By miniOrange