مشاوره واتس آپ : 1353 385 0912 مشاوره تلفنی : 57 93 23 22 021

نحوه ساخت ژنراتور (ویدیو دوبله)

نحوه ساخت ژنراتور

ما در جهانی پر از برق  زندگی می‌کنیم. شهرها بزرگ می‌شوند و تولیدات حتی بزرگتر می‌شود.

 

تقاضا برای انرژی قابل اطمینان و پیوسته به بیشترین مقدار می‌رسد. خانه‌ها بیشتر و بیشتر به برق وابسته شده‌اند.

سیستم‌های هوشمند امروزی به ژنراتورهای برق اجازه می‌دهد تا هنگامی‌که برق در شبکه قطع شده است، به‌صورت خودکار وسایل برقی را روشن کنند. اما چگونه چنین چیزی می‌سازند؟ 

 

برای نحوه ساخت ژنراتور از یک موتور گازی یا گازوئیلی و یک آلترناتور استفاده می‌کنند و به نحوی پیکربندی شده است تا برق تولید کند.

ژنراتورها ساز و کار پیچیده‌ای دارند. پیش از رسیدن به مقصد نهایی خود، در ابتدا باید توسط متخصصان در کارخانه به نحوی طراحی شوند تا با شرایط خاص محلی که قرار است در آن نصب شوند، منطبق باشند.

 

 پس از این مرحله، ژنراتور برق آماده برای سوار شدن ب روی شاسی است.

ابتدا اسکلت ژنراتور آورده شده و در نقطه خاصی از کارخانه قرار داده می‌شود.

 

موتور یکی از قسمت‌های اصلی است. ماده‌ سوختی می‌تواند گاز  یا گازوئیل باشد.

 

این بخش همراه با آلترناتور نصب می‌شود. این دو قسمت روی تکیه‌گاه‌های مخصوصی قرار داده می‌شوند که خاصیت ضدلرزشی داشته و برای کاهش سطح لرزش‌هایی که هنگام کار ژنراتور تولید می‌شود، طراحی شده‌اند.

 

بخش بعدی آلترناتور  است که با کمک تغییرات خاصی در محل مناسب قرار داده می‌شود. سپس پیچ‌ها بسته می‌شوند تا محل آن را روی اسکلت و کنار موتور، ثابت کنند.

آۀترناتور همان قسمتی است که حرکات چرخشی حول محور موتور انجام می‌دهد و یک سیستم مخصوص این حرکت چرخشی را به جریان الکتریکی تبدیل می‌کند.

بخش بعدی رادیاتور است که با دقت در جلوی موتور نصب می‌شود. آب گرمی که از موتور می‌آید وارد رادیاتور می‌شود و خنک شده و سپس به مدار بازپس فرستاده می‌شود.

 

اگر توان دیزل ژنراتور بسیار بالا باشد، می‌توان از خنک‌سازهای بیشتری استفاده کرد.

 

پنل خودکار، عملکرد ژنراتور گازی را در هر لحظه بررسی می‌کند و از طریق فریمورک حسگرها به کاربر هشدار می‌دهد.

این بخش در کنار آلترناتور وصل شده است.

یک کارگر تنظیمات نهایی را با اتصال سیم‌کشی انجام می‌دهد.

همه عملکردها مورد نظارت قرار می‌گیرند و اگر مشکلی ایجاد شود، هشدارها به صدا درمی‌آیند. پارامترهای عملکردی از فرکانس گرفته تا سطح ماده سوختی، نشان داده می‌شوند.

 

مدارشکن‌های گرمایی در سیستم وجود دارد که یک سیستم ایمنی است و هنگامی‌که توان غیرعادی باشد جریان را متوقف می‌سازد. این کار از گرم شدن بیش از حد و اضافه بار و همچنین مدار کوتاه جلوگیری می‌کند.

 

در مرحله آزمایش، ژنراتور در یک اتاق عایق صدا که همان کانوپی هست با مدارات خروجی خاصی قرار داده می‌شود.

اتاق با شبکه‌های یخی نهایی تجهیز شده است که امکان ورود هوا را برقرار می‌کند و بنابراین ژنراتور می‌تواند در این اتاق کار کند.

در این محل همه تست‌های نهایی پیش از ارسال ژنراتور برای کار کردن، انجام می‌شود. برخی ژنراتورها همراه با عایق‌بندی آورده می‌شوند.

کاور صداگیر یک نقش محافظتی دارد. اگر ژنراتور خارج از یک ساختمان قرار داده شود نیز سطح نویز پایینی خواهدداشت.

از یک لیفتراک مخصوص برای جا دادن ژنراتور در این محفظه استفاده می‌شود که توسط یک اپراتور بسیار ماهر کنترل می‌شود.

مخزن سوخت می‌تواند درون اسکلت تعبیه شود و یا می‌تواند به‌صورت جداگانه در یک محفظه و یا کنار مرکز ژنراتور قرار داده شود.

در مرحله پایانی، ژنراتورها با لوگوی شرکت نشان‌دار شده و در کامیون‌های بزرگ قرار داده می‌شوند تا به محلی که به آنها نیاز است فرستاده شوند.

 

ژنراتورهای برق مسلماً ابرقهرمان‌های زمان ما هستند. آنها جان انسان‌ها را نجات می‌دهند، لوازم خانگی را احیا می‌کنند و روشنایی را به دنیای ما وارد می‌کنند.

 

در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان و قیمت دیزل ژنراتور با شماره های ۰۲۱۲۲۲۳۹۳۵۷ در ساعات اداری و شماره ۰۹۹۲۳۳۶۵۳۲۳ در ساعات غیر اداری تماس حاصل کنید

 

تاریخ انتشار : 13 اکتبر 2019

قبل از خرید بخوانید

دیزل ژنراتور چیست (همراه با عکس طرز کار اجزای آن)

کاربرانی که با دنیای برق کمتر آشنا هستند معمولا برایشان سوال است که دیزل ژنراتور چیست و طرز کار اجزای ان چگونه است ، که ما سعی کردیم با تهیه این مطلب به علاقه مندان این حوزه کمک کنیم دیزل ژنراتور چیست ؟ What Is Diesel Generator  دیزل ژنراتور ها در ایران معمولا و بین […]

ادامه مطلب

راهنمای انتخاب دیزل ژنراتور و موتور برق مناسب

آﯾﺎ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺣﺎل ﺑﻪ اﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮع ﻓﮑﺮ ﮐﺮده اﯾﺪ ﮐﻪ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﻣﯿﺘﻮاﻧﺴﺘﯿﺪ ﺑﺮق داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪ ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﺑﺮق ﻗﻄﻊ ﻣﯿﺸﻮد ؟ ﺧﺐ ژﻧﺮاﺗﻮر و ﻣﻮﺗﻮر ﺑﺮق ﻫﺎ ﻣﯿﺘﻮاﻧﻨﺪ اﯾﻦ ﮐﺎر را ﺑﺮاي ﺷﻤﺎ اﻧﺠﺎم دﻫﻨﺪ . اما بسیاری از مردم ﭘﺲ از ﻣﻮاﺟﻬﻪ ﺑﺎ ﻣﺸﮑﻞ ﻗﻄﻌﯽ ﺑﺮق، اﻗﺪام ﺑﻪ ﺧﺮﯾﺪ اﯾﻦ وﺳﯿﻠﻪ ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ . […]

ادامه مطلب

ژنراتور گازی چیست و چگونه کار می‌کند ؟ (همراه عکس قطعات)

  آیا تا به حال شده که بخواهید بدانید ژنراتور گازی چیست و اجزای آن چگونه کار میکنند تا برق تولید کنند ؟ حتما شما هم هنگام خرید مولد های گازسوز یکی از دغدغه هایتان کمبود اطلاعات راجع به موتور برق گازسوز و ژنراتور گازی بوده که دستگاه را کامل تشریح کند. خب جای درستی آمدید […]

ادامه مطلب

چگونگی کارکرد اینورتر (درایو) تکفاز به سه فاز

نیرو گاه های برق ، برق سه فاز را برای توزیع برق در در شبکه توزیع تولید می‌کنند اما تنها برق تکفاز را به خانه ها ، مزارع ، شرکت ها و کارگاه ها میدهند. همانطور که می‌دونید با استفاده از جریان تک فاز نمیتوان  موتورهای سه فاز را که معمولا بر اساس اسب بخار […]

ادامه مطلب

تعمیر و نگهداری موتور برق گازسوز

[taq_review] برای جلوگیری از خرابی ، تعمیر و نگهداری موتور برق گازسوز و بی برق ماندتان باید کمی به دستگاهی که خریده‌اید برسید. یک موتور برق گازسوز میتواند چندین دهه عمر کند، اما نیاز به نگهداری مناسب دارد . درست مانند یک انسان که برای سالم ماندن نیاز به ورزش و تغذیه خوب دارد. طبیعتا […]

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 1 =